Zdawanie egzaminu na prawo jazdy to ogromny stres. W przypadku Szczecina dodatkowym utrudnieniem jest układ samego miasta. Wiele osób uważa, że Szczecin posiada dość skomplikowaną komunikację. Chodzi przede wszystkim o wszechobecne linie tramwajowe i ronda.

 

Prawo jazdy w Szczecinie – jak zdać? Jak nie popełnić podstawowych błędów? Na co zwrócić uwagę? Tak jak w przypadku każdego, ważnego testu naszych umiejętności, podstawę stanowi dobre nastawienie i wiara w pozytywny wynik. Oczywiście nic nie stanie się samo, dlatego równie istotna jest nasza skrupulatność i wybór odpowiedniej szkoły jazdy. Profesjonalny instruktor, który wyjaśni nam wszystko od samych podstaw, to jeden z ważniejszych elementów całego procesu nauki. Liczy się jego cierpliwość, doświadczenie i forma szkolenia, która rozwieje wszelkie wątpliwości oraz rozterki przyszłego kierowcy.

Kurs na prawo jazdy B w Szczecinie, jak w każdym innym miejscu, wymaga zapoznania się z przepisami drogowymi i zwracania uwagi na charakterystyczne cechy układu miasta. Duże znaczenie mają ronda i przejeżdżające tramwaje, które mogą stanowić wyzwanie nawet dla doświadczonych kierowców. Wśród najczęściej popełnianych błędów przez kursantów w Szczecinie wymienia się niezwracanie uwagi na mało widoczne sygnalizatory świetle na rondach. Dlatego pamiętajmy, że mogą być ustawione przed torowiskiem tramwajowym. Oprócz tego musimy podejmować szybkie i pewne decyzje w momencie zapalenia się żółtego światła: albo stajemy, albo jedziemy. Przed tym sprawdźmy, jak duże jest skrzyżowanie, oraz czy nasze hamowanie nie spowoduje kolizji z kierowcami z tyłu.

 

Kurs na prawo jazdy B – Szczecin. Przydatne wskazówki

Należy bezwzględnie pamiętać o zdejmowaniu nogi z gazu przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, zwracaniu uwagi na linie (również na placu manewrowym), a także o obserwowaniu drogi przez tylną szybę w trakcie jazdy po łuku. Same lusterka nie wystarczą! Pamiętajmy również, że przy wyjeździe z drogi podporządkowanej sami musimy wiedzieć, czy powinniśmy ustąpić pierwszeństwa. Ostatnią zasadą, ale niemniej ważną, jest zachowanie spokoju – im mniej nerwów i więcej pewności siebie, tym większa szansa na sukces.